Czy ten dron zmieni rynek? Przedstawiam drona DJI FPV

Kolejne przecieki pojawiają się na temat nowego drona DJI FPV. Premiera przewidziana jest na początek marca 2021 roku. Przecieków w ostatnim czasie było tak wiele, że jest to wręcz pewne!

DJI FPV Combo na pierwszych zdjęciach

Na czym polega latanie FPV?
Standardowo dron jest stabilizowany i utrzymuje swoją pozycję dzięki GPS, czujniką, barometrowi, kompasowi i IMU. Natomiast drony FPV które są obecnie dostępne, posiadają jedynie żyroskop. Sprawia to, że latanie nimi jest trudniejsze i zarazem bardziej interesujące. DJI wprowadzając tego drona do swojej oferty chce zdobyć kolejną część rynku dronów.

Co wiemy o nowym dronie DJI FPV?
Jest to hybryda dronów jakie znamy z dronami FPV. Dron posiada czujnik z przodu, ma samodzielnie wracać do punktu startu na podstawie wbudowanego GPS i kamera na dwuosiowym gimbalu. Kamera nagrywać będzie w jakości 4K i aż w 60 klatkach, i to jest coś czego nie ma obecnie na rynku. Z drona FPV natomiast dostanie wszystko co najlepsze. Tak, aż 150 km/h maksymalnej prędkości i tak, możliwość wykonywania ewolucji!

Widoczny zestaw DJI FPV Combo

Jak bardzo zmieni się rynek dronów FPV?
Obecnie latanie dronami FPV wymaga ogromnej ilości czasu poświęconego na treningi. Nie wspominam o sprzęcie który często na początku zwyczajnie zniszczymy. Sam próbowałem w tym swoich sił, ale dron obecnie leży i czeka, podobno na lepszą pogodę i więcej chęci. Pewnie myślisz, czy to jest akurat dla mnie? Szczerze polecam spróbować, ale wcześniej troszkę posłuchać innych osób i serdecznie polecam kanał A ten znów o dronach. DJI FPV wynajmiesz tu.

Ile to kosztuje?
Jeśli chcemy zacząć latać FPV musimy mieć trzy rzeczy. Drona, kontroler i gogle. Dobre gogle od DJI to koszt około 2500 zł. Kontroler również od DJI to około 1500 zł. Sam dron to wydatek również około 1500 zł, ale w tym wypadku wręcz nie ma górnej granicy. Gogle i kontroler możemy używać z innymi dronami więc jeśli już mamy taki zestaw część kosztów nam odpada. No dobra to jak DJI FPV ma zrewolucjonizować ten segment dronów? Jego cena czyli gogle, kontroler i dron według plotek wyniesie 1500$, ale to tylko plotki. W przeliczeniu na złótówki da to około 5571 zł. Gdzie ta rewolucja? Są to te sam gogle na których spora część osób lata, ale nie wiemy co z kompatybilnościa kontrolera.

Podsumowując
Jesteś amatorem i ma to być Twoja pierwsza styczność z FPV to zacznij od symulatora. Latałeś wcześniej? Zaczekaj na pierwsze recenzje i go kup. Jeśli natomiast jesteś jak ja który nie wytrzyma i musi go mieć w dniu premiery, to zaglądaj tu koniecznie. DJI FPV na pewno zawita do naszej oferty w dniu premiery, a wtedy możesz go przetestować. Czekamy jeszcze na kilka szczegółów, a najważniejszy co jesli go rozbiję. Wypożyczalnia dronów i kamer dronajmij na pewno coś wymyśli 🙂 Na koniec zostawiamy filmik i ujęcia z DJI FPV, ale to tylko "prawdopodobnie".

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR11w8yBz_QYdTyDwMvb_H2mPvl6Q0acEwQ1u0SQVOsDdlJYr6bgxFp16VQ&v=99Pyza7Z9LY&feature=youtu.beCzy ten dron zmieni rynek? Przedstawiam drona DJI FPV

Dodaj komentarz

Przewiń na górę