Dron DJI Mini 3 czy może DJI Mini 3 Pro?

dji mini 3

W zeszłym roku swoje premiery miały drony DJI Mini 3 oraz jego wersja Pro czyli DJI Mini 3 Pro. Jak duże są między nimi różnice? Czy faktycznie są one aż tak widoczne?

Budowa drona
Oba modele z wyglądu nie różnią się zbyt wiele. Nawet baterie są wymienne między tymi dronami. Natomiast z racji między innymi braku czujników w modelu Mini 3 góra częśc drona została odpowiednio zmodyfikowana. Z najciekawszych różnic można dostrzec fakt, że śmigłą nie są wymienne pomiędzytymi modelami! Szczerze mówiąc jest to akurat dziwna decyzja ze strony DJI, ale jakiś cel w tym wszystkim musiał być. Osłona gimbala również jest różna. Oba modele są wręcz identyczne i najważniejsze dron waży poniżej 250 gramów, a dokładnie 249. Kamera wraz z gimbalem nie różni się niczym. Wprawne oko dostrzeże w modelu Mini 3 nóżki przy przednich ramionach w których są również anteny.

Co zabrano Mini 3?
Wspominałem o tym, że są to dokładnie takie same kamery natomiast w modelu Mini 3 (bez Pro) wprowadzono softem kilka ograniczeń. Producent pozbawił nas między innymi trybu śledzenia co jest logiczne, ponieważ Mini 3 nie ma czujników. Nie znajdziemy również profilu płaskiego D-LOG w tańszej wersji, co przede wszystkim zmartwi osoby które kolorują samodzielnie swój materiał. No dobra, ale Mini 3 ma dwie przewagi nad wersją Pro, a jest to dłuższy czas lotu na baterii oraz nie przegrzewa się.

Cena
Na chwilę obecną tańsza oczywiście jest wersja standardowa. Natomiast patrząc na ceny i to co otrzymujemy zatrzymajmy się chwile. Rozważmy ceny zestawów w wersji Fly More Combo czy Fly More Kit czyli zestaw powiekszony o 2 baterie, torbę transportową i zapasowe śmigła . DJI Mini 3 Fly more Combo kosztuje obecnie 3899 zł. Natomiast DJI Mini 3 Pro 4099 zł do czego należy doliczyć jeszcze Fly More Kit za 899 zł co daje nam łącznie 4998 zł. Całkowita różnica w cenie wynosi 1099 zł. Tu należy się więc zastanowić czy nie lepiej wydać więcej na wersję Pro?

Dla kogo jest ten dron? - Podsumowanie
Podsumowując ten temat, można śmiało powiedzieć, że jeśli tylko masz odpowiednie środki należy wybrać wersję Pro. Ewentualnie zachęcam do zakupu wersji Pro bez dodatkowych baterii które zawsze możemy dokupić jak już odłożymy na ten cel środki. Jestem zwolennikiem posiadania minimum 3 baterii do drona. Natomiast jeśli to ma być Twój pierwszy drona to wybór wersji bez Pro również da Ci sporo frajdy. Ilośc różnic między tymi modelami jest tak mała, że decyduje tu tylko ilość pieniędzy jakie chcemy przeznaczyć na ten cel. Oba modele wynajmiesz w naszej wypożyczalni dronów i możesz sam porównać ich możliwości.

Dron DJI Mini 3 czy może DJI Mini 3 Pro?

Jeden komentarz do “Dron DJI Mini 3 czy może DJI Mini 3 Pro?

  1. Dji mini 3 bez pro to nic innrgo jsk mini 2 z leprza kamera . DJI MINI 3 z Pro jest dromem z czuinkami jesli ktoś umie to wkorzystsc o dwie klasy jest dronem leprzym nie ma porównania . W artykule jest nspissne ze mini 3 bez pro ze lata dłużej na bayerii kolejna nie prwda oba drony latja góra do 22, 25 minit nie 34 jak podaje ptoducent . Co do grzania drona pro w lipciu 2023 ostsatnoa aktuslizscja bardzo to zmieniła . Pdsumowujsc lepiej kumic mini 2 cobo z torba hab 3 bateie za 2800 zł niz mini 3 pza tym ze po mimo leprzej kamery to mini 2 jest dsłownie o 2 klasy bardziej stabilny i bardziej odporny na wiatr , mini 3 jest większe i jest ze jest bardzo stsbilne jest nie prwda dron stsbilny , mini 2 jest duzo bardzie stsbilny sama fizyka sie kłania jest mniejszy od mini 3 a ta sama waga

Dodaj komentarz

Przewiń na górę