Latanie dronem za granicą - gdzie lepiej nie zabierać drona, a gdzie należy spełnić specjalne wymogi

Latanie dronem w Hiszpani? Latanie dronem w Egipcie? Najczęstsze pytania zadawane na grupach dronowych. Jak to jest z lataniem dronem za granicą. Prawo w Europie jest jednolite, ale są kraje do których po przylocie dron zostaje nam zabrany. Na szczęście przy powrocie nam go zwrócą, ale lepiej przed wyjazdem wszystko wiedzieć.

Latanie dronem w krajach UE
Mamy tu jednolite prawo które obecnie jest w okresie przejściowymi stwarza kilka problemów. Natomiast można stwierdzić, że jest takie samo i uprawnienia zdobyte w jednym kraju obowiązują w innych. Zawsze dla pewności lepiej sprawdź jak to wygląda w kraju do którego się wybierasz. Lepiej poświęć chwilę czasu przed wylotem i miej pewność.

Latanie dronem w Egipcie?
Są kraj do których zdecydowanie nie ma sensu zabierać sprzętu, ponieważ zostanie nam on zabrany po przylocie. Egipt czy Zjednoczone Emiraty Arabskie zabierają sprzęt i będziesz mógł go odberać na lotnisku wracając do kraju. Lepiej odpuścić niż tracić czas i nerwy. Wiem, że fajnie jest mieć materiał z takich miejsc i faktycznie czasem może się udać, ale czy jest sens? Opisywałem też w tym miejscu czy można zabrać drona do samolotu.

Wycieczka z biura podróży
Tu sprawa jest powiedzmy prostsza, zawsze możemy zapytać organizatora wycieczki, ale nie zwalnia nas to ze sprawdzenia obowiązujących przepisów. Z doświadczenie osób które zabierały nasz sprzęto do różnych krajów mogę powiedzieć. Latanie dronem w Meksyku czy Dominikanie odbyło się bez problemów 🙂

Gdzie szukać informacji o lokalnych przepisach?
Polecam interaktywną mapę tworzoną przez blogera i podróżnika Anila Polata. Mapa jest ciągle rowijana i aktualizowana o zmiany w danym kraju. Tak więc wejdź na tę stronę i sprawdź jakich przepisów musisz przestrzegać w danym kraju. Bez problemu sprawdzisz na niej szybko podstawowe informacje, ale lepiej upewnij się na lokalnej stronie Urzędu Lotnictwa. Odpowiadając na często zadawane pytanie, TAK możesz zabrać nasz sprzęt w dowolne miejsce na świecie. Wypożycz drona i zapisz swoje wspomnienia z innej perspektywy. Mały dron z kamerą będzie dla Ciebie idealnym towarzyszem podróży. Tylko śpiesz się, terminy wakacyjne są mocno oblegane 🙂

"https://flyandwatch.pl/2017/09/23/dronemate-interaktywna-mapa-swiata-z-prawami-dla-dronow/"

Latanie dronem za granicą - gdzie lepiej nie zabierać drona, a gdzie należy spełnić specjalne wymogi

Dodaj komentarz

Przewiń na górę