Wypożyczyć drona czy kupić drona?

Zbliżające się wakacje to moment kiedy zastanawiamy się nad zakupem drona. Faktycznie dron jest idealnym kompanem naszych podróży, potrafi uwiecznić wspomnienia z innej perspektywy. Kupić czy wypożyczyć drona?

Czy to dron na jeden wyjazd?
Inwestycja w sprzęt który nagara czy sfotografuje nasze ujęcia w zadowalającej jakości to wydatek od 2000 zł - 8000 zł. Czyli jest to dość spory wydatek. Należy się zastanowić jak często będziemy z tego sprzętu korzystać. Zakładając zakup drona DJI Mini 2 za około 2800 zł otrzymujemy całkiem dobry materiał, ale po wakacjach sprzęt schowamy do szafy i na tym koniec. W takim wypadku zdecydowanie odradzam zakup, dlaczego? Baterie tracą swoją żywotność leżąc, sprzęt traci wartość i pojawiają się nowe lepsze drony. To wszystko opisuję poniżej.

Ale przecież mogę sprzedać drona po powrocie
Pewnie, że możesz pomyślało kilkaset osób. Jest to normą, że po wakacjach można kupić mało używanego drona zdecydowanie taniej niż nowego. Czyli kupując drona, zabierając go na wakacje i sprzedając, można założyć stratę na poziomie 20%. Natomiast jeśli podczas naszych wakacji pojawi się nowy model drona strata może być większa. A jeśli uszkodzę sprzęt podczas wyjazdu np. urwane ramie dodatkowo narażamy się na koszty.

Baterie
Zgadza się, baterie niszczeją. E, co Ty tu piszesz za głupoty przecież one są inteligentne i się same rozładują. Tak, to racja natomiast nie ulega wątpliwością, że baterie dalej tracą swoją sprawność. Bardzo często zdarza się, że dron rok będzie leżał w szafie i jedna czy druga bateria po roku już się nie naładuje. Mało kto o tym mówi, ale takie są fakty. Użytkownicy na grupach dronowych bardzo często to potwierdzają i są zdziwieni, że pomimo przechowywania według zaleceń producenta sprzęt nie działa.

Wypożyczenie drona?
Wypożyczając drona na wakacje nie musimy się obawiać całorocznym dbaniem o baterie. Sprzęt jest ubezpieczony więc nawet jak uszkodzimy sprzęt to nie zaprzątają nam głowy koszty jego naprawy. Dodatkowo zawsze mamy dostęp do najnowszego sprzętu, bez ponoszenia corocznych wydatków sprzętowych. Dlatego zapraszam do wypożyczenia drona i uwiecznienie swoich wspomnień naszym sprzętem 🙂

Wypożyczyć drona czy kupić drona?

Dodaj komentarz

Przewiń na górę